Bilsem sınav soruları MEB 2017 yayımladı mı?



Öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkına varmasına yardımcı BİLSEM soruları ve cevapları yayınlandı. Şimdi merakla BİLSEM sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

2017 BİLSEM SORU VE CEVAPLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Seçme Sınavı Şubat'ta gerçekleşti. Yurt içi 219 sınav merkezinde ve KKTC'de gerçekleştirilen ve saat 10.00'da başlayan BİLSEM'lere Öğrenci Seçme Sınavı için 118 bin 609 öğrenci başvurdu. İlköğretim 3'üncü sınıf öğrencileri için 40 sorudan oluşan dört seçenekli soru kitapçığı hazırlandı ve sınav 60 dakika sürdü.

4'üncü sınıf öğrencilerinden ise çoktan seçmeli 50 soruyu 75 dakikada çözmeleri istendi. Sınavların tamamlanmasının ardından adaylar BİLSEM soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Sorusuna yanıt aradılar. Milli Eğitim Bakanlığı adayları bekletmeyerek soru ve cevapları kısa sürede erişime açtı. BİLSEM soru ve cevaplarının açıklanmasıyla öğrenciler sonuçlarını kontrol etme fırsatına erişti. BİLSEM sorularını haberimizde yer alan bağlantıda görebilir, BİLSEM ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Konular