Bilsem bireysel değerlendirme sonuçları ne zaman açıklanacak?1.ve 2. SINIF DÜZEYİ İÇİN;

1. ve 2. Sınıflar için, grup tarama sonuçları açıklandıktan sonra İl Tanılama Sınav Komisyonu tarafından öğrencilerin Mayıs 2018 tarihleri arasında yetenek alanlarına göre randevularının düzenlenip, öğrencilerin okullarına duyuru yapılacaktır.

1. ve 2. Sınıflar için yetenek alanlarına göre öğrencilerin bireysel incelemeleri Mayıs - Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılarak Temmuz 2018 tarihleri arasında sonuçlar Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün belirteceği formata göre iletilecektir.Ağustos 2018 tarihinde bireysel inceleme sonucunda Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleşme hakkı kazanan öğrenciler www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

3.ve 4. SINIF DÜZEYİ İÇİN;

3. ve 4. Sınıflar için, grup tarama sonuçları açıklandıktan sonra İl Tanılama Sınav Komisyonu tarafından öğrencilerin Mart 2018 tarihleri arasında yetenek alanlarına göre randevularının düzenlenip, öğrencilerin okullarına duyurusu yapılacaktır.3. ve 4. Sınıflar için yetenek alanlarına göre bireysel incelemelerinin Nisan - Haziran 2018 tarihleri arasında yapılarak Haziran 2018- Temmuz 2018 tarihleri arasında sonuçlar Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün belirteceği formata göre iletilecektir.Ağustos 2018 tarihinde bireysel inceleme sonucunda Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleşme hakkı kazanan öğrenciler www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

2018 Bilsem bireysel değerlendirme sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

Konular